administratorius

Prienų švietimo centro kompiuterininkas / puslapio administratorius.

Kviečiame į šventę, skirtą Tarptautinei mokytojų dienai

Esamus ir buvusius mokytojus, mokyklų vadovus ir kitus švietimo bendruomenės narius maloniai kviečiame atvykti į šventę, skirtą Tarptautinei mokytojų dienai.

Jūsų laukiame spalio 2 d. 14.15 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre.

Šventės programa

14.15–14.40 val.  Pašnekesiai prie kavos puodelio.

14.40–15.00 val.  Sveikinimai.   

15.00–16.00 val.  Koncertas: Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė.

16.00–16.15 val.  Pertrauka.

16.15–17.00 val. Metų mokytojo apdovanojimas, padėkos mokytojams.   

Švietimo skyrius

1+

Kurkime eTwinning bendruomenę rajone

Kurkime eTwinning bendruomenę rajone

Gegužės 9 dieną chemijos pamoka Jiezno gimnazijos III g klasės mokiniams buvo „kitokia“. Internetinėje erdvėje kartu su Utenos Dauniškio gimnazijos III g klasės fizikais jie ne tik mokėsi apie energijos virsmus savo organizme, bet prie vaišių stalo atšventė  eTwinning gimtadienį  ir taip pabaigė projekto „GM – Go – Lab“ veiklas. Šio projekto tikslas –  savarankiškai mokytis gamtos mokslų    virtualioje „Go- Lab“ aplinkoje (mokinių komandos virtualioje erdvėje kūrė pamokas savo projekto draugams), įgyti viešo kalbėjimo, komandinio darbo, IT panaudojimo kompetencijų. Šios pamokos mokiniams labai patiko. Įvertindami projektą, jie jas pavadino „ateities pamokomis“.  eTwinning programa puiki tuo, kad mokiniams ir mokytojams suteikiama  galimybė visada būti  priekyje, gebant pasidalinti lyderystę, nebijant įgyvendinti pokyčius, gyventi, dirbti ir mokytis inovatyviai.

Jiezno gimnazijos mokytojų komanda  penkti metai dalyvauja eTwinning programos veiklose, o šie metai buvo ypač „derlingi“. Du projektai buvo apdovanoti Nacionaliniais kokybės ženkleliais. Europos kokybės ženklelis projektui „Be happy. Be healthy“ buvo tarsi antrasis sėkmės rodiklis, parodantis, kad projektas pasiekė tam tikrą europinį lygį.

2018 – 2019 metais  gimnazija nominuojama „ Programos eTwinning mokykla“. Pirmą kartą šis ženklelis buvo suteiktas 1212 Europos mokykloms iš 198287 vykdančių projektus. Apdovanotos mokyklos – tai pirmosios pripažintos lyderės šiose srityse: skaitmeninėse ir el. saugumo veiklose, inovatyvių ir kūrybingų metodų taikyme, personalo profesinio tobulėjimo srityje ir mokinių mokymosi bendradarbiaujant skatinime.

Kai iškilmingo renginio metu gavome šį ženklelį, mums buvo pasakyta, kad esame pavyzdžiai, kurie turi įkvėpti  kitas mokyklas ir padėti  joms siekti to lygio, kurį patys esame pasiekę. Savo veikla  prisidedame  prie pažado keisti švietimo tikslų įgyvendinimą, kad mūsų  ugdomas jaunimas taptų geresniais žmonėmis, pažangesniais  mokiniais ir aktyvesniais piliečiais. Todėl kviečiame  rajono eTwining bendruomenę kitais mokslo metais apsijungti bendrai veiklai: organizuoti atviras pamokas, informacinius renginius ir švęsti  „eTwinning“ dieną kartu.

Joalita Jurkevičienė ir Jolita Stačiokaitė

Jiezno gimnazija

1+

,,Vaiko kelias į gražią kalbą“

Kalba neateina pati savaime. Kada vaikas pradės kalbėti, kaip vystysis jo kalba, labiausiai priklauso nuo aplinkos, kurioje jis auga. Svarbu, kad vaiko kalbos raidos metu tėvai nuolat būtų kartu su vaiku, žaistų, kalbėtų, duotų tinkamus žaidimus ir padėtų. Ir sau ir vaikui. Kuo vėliau vaikas pradeda kalbėti, tuo didesnė kalbos ir kalbėjimo sutrikimų galimybė vėlesniame vaiko amžiuje. Nuo gebėjimo kalbėti priklauso, kaip vaikui seksis bendrauti ir mokytis.

Prienų švietimo pagalbos tarnybos logopedė metodininkė Giedrė Džiaugienė kviečia tėvelius į 5 mokymų – pokalbių ciklą ,,Vaiko kelias į gražią kalbą“. Mokymų tikslas – suteikti tėvams žinių apie vaikų kalbos raidą, kalbėjimo ir kalbos sutrikimus, kalbinių gebėjimų lavinimą, kalbos neišsivystymo įtaką mokymuisi bei logopedinės pagalbos svarbą.

Pirmasis susitikimas ,,Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raida. Į ką atkreipti dėmesį“ įvyks vasario 20 dieną 15 val. Prienų švietimo pagalbos tarnyboje Kęstučio 45

Kviečiame registruotis ir informacija teikiama tel. nr. 8 319 52355

1+

Tiesioginės transliacijos internetu „Senjorų dienos internete 2018“

Kviečiame senjorus į akcijos „Senjorų dienos internete 2018“ renginius

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojama teminė akcija „Senjorų dienos internete 2018“, kurios tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Akcijoje dalyvauja ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kuri yra šią akciją vykdančio projekto „Prisijungusi Lietuva“ partnerė.

Kviečiame senjorus užsukti į Nacionalinę biblioteką lapkričio 5-9 dienomis, atsivesti draugą, draugę ar kaimyną. Renginių pradžia 11 val.:

  • lapkričio 5 d. – E. sveikata;
  • lapkričio 6 d. – Laisvalaikio informacija internete;
  • lapkričio 7 d. – E. pirkiniai ir e. paslaugos;
  • lapkričio 8 d. – E. saugumas;
  • lapkričio 9 d. – Bendravimas internetu.

Stebėdami transliacijas tiesiogiai, galėsite užduoti klausimus, padedant bibliotekos darbuotojams išbandyti įvairias e.paslaugas.

Tiesiogines transliacijas ir jų įrašus taip pat galėsite stebėti interneto svetainėje www.prisijungusi.lt arba Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale.

Projektą „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Ūkio ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

0