Category : Uncategorized

Home > Category : Uncategorized

Skelbiamas konkursas Prienų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pareigoms

Prienų rajono savivaldybė skelbia konkursą švietimo įstaigos vadovo – Prienų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pareigoms. Konkurso paskelbimo data 2022 m. rugpjūčio 12 d. Atrankos data 2022 m. gruodžio 15 d. 10.00 val. Išsami informacija pateikiama pagrindiniame skelbime interneto svetainėje adresu: https://www.prienai.lt/savivaldybe/laisvos-darbo-vietos/

Įtraukiai Camino Lituano keliu

Įtraukusis ugdymas – visavertis kiekvieno mokinio dalyvavimas ugdymo procese. Camino Lituano kelias puikiai tinka įprasminti įtrauktį, nes šis kelias atviras visiems bei jungiantis žmones bendram tikslui. 2022 m. birželio 2 d. Prienų švietimo pagalbos tarnyba pakvietė mokyklų komandas dalyvauti žygyje Camino Lituano kelio atkarpa Žvėrinčiaus taku nuo Birštono iki Prienų estrados prie Nemuno (apie 6 km.). Džiugu, kad į šį žygį atvyko mokinių ir mokytojų komandos iš Pakuonio, Prienų „Revuonos“, Išlaužo, Šilavoto, Balbieriškio pagrindinių, Jiezno ir Prienų „Žiburio“ gimnazijų. Dalyvių buvo per 200.  Žygis prasidėjo Brštone, pakeliui laukė muzikinės stotelės, kuriose skambėjo jaunųjų Prienų meno mokyklos atlikėjų akordeonų muzika (mok. Laura Vaznienė-Blekaitytė) bei saksofono muzika (atlikėjas Algirdas Seniūnas). Pusiaukelėje Prienų rajono trečiojo amžiaus universiteto atstovai visus žygeivius vaišino braškėmis. Pasivaišinę uogomis su gera nuotaika dalyviai toliau tęsė žygį link Prienų estrados, kur juos pasitiko renginio vedėjas Prienų „Žiburio“ IV klasės mokinys  Danielius Aldakauskas. Prienų estradoje dalyvių taip pat laukė Prienų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos ir  Prienų policijos komisariato palapinės, muilo burbulai bei karšta perlinių kruopų su žirniais košė, kurią išvirė UAB „Laugeda“. Žygio metu dalyvių buvo paprašyta pakeliui paimti po keletą kankorėžių, iš kurių buvo suformuoti Lietuvos valstybės sienos kontūrai – tai buvo simbolinė renginio užduotis, dalyvius jungianti bendram tikslui bei bendrumo jausmui patirti. Renginio pabaigoje Džordanas Aksenavičius visus žygeivius pakvietė bendram šokiui. Į bendrą šokį įsijungė net ir policijos bičiulis Amsis. Tai buvo pirmasis toks organizuotas žygis, bet manome, kad tikrai nevienintelis. Galbūt, tai taps tradicija,  kurios dėka stiprinsime pozityvų požiūrį į kiekvieną ugdytinį, nepriklausomai nuo jo galių ar silpnybių.
rbt

Suk suk ratelį

2022 m. birželio 3 d. Prienų Vasaros estradoje prie Nemuno vyko tradicinė pradinių klasių mokinių šokių šventė „Suk suk ratelį“. Šventę organizavo Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytojos, Prienų švietimo pagalbos tarnyba. Dalyvavo apie 250 mažųjų šokėjų iš 4 rajono mokyklų. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus padėkomis bei saldžiais prizais. Mokytojoms įteiktos šventės rėmėjų gėlės ir graviruoti knygų skirtukai.

Pasidžiaukime kartu

Gegužės 13 d. didelį būrį Prienų rajono savivaldybės mokyklų mokinių, 2021–2022 mokslo metais aktyviai dalyvavusių dalykinių olimpiadų ir konkursų rajoniniuose etapuose, užėmusių prizines vietas bei atstovavusių rajonui regioniniuose ir šalies etapuose, tarptautiniuose konkursuose, pakvietėme dalyvauti tradicinėje šventėje „Pasidžiaukime kartu“. 6–12 klasių mokiniams organizavome išvyką į jaunimo festivalį VIBELIFT 2022, kuris vyko Vilniuje, Avia Solutions Group arenoje. Šių meto festivalio šūkis – „Būk daugiau“ atsispindėjo visoje festivalio programoje, kurioje žinomi atlikėjai, sportininkai, verslininkai, teatro ir kino menininkai pasakojo savo sėkmės istorijas, įtraukė jaunimą į diskusijas, skatinančias svajoti daugiau, galėti daugiau, siekti daugiau. Renginys, vykęs visą dieną, džiugino ne tik motyvuojančiomis ir įkvepiančiomis diskusijomis bei pašnekovais, bet ir Vido Bareikio ir 8 kambarys, Evitos Cololo, Omerta, OG Version ir kitų jaunimo mėgstamų atlikėjų koncertu. Kaip ir žadėjo festivalio organizatoriai – šiame renginyje nuoboduliui nebuvo vietos!

Ersamus+ mobilumo vizitas Atėnuose

2022 m. balandžio 11-15 dienomis įvyko antrasis Erasmus+ programos projekto „Suaugusiųjų švietėjų, dirbančių su vyresnio amžiaus žmonėmis, skaitmeninių kompetencijų ir emocinio intelekto ugdymas“ mobilumas – tobulinimo kursai Atėnuose (Graikijoje). Šiame mobilumo vizite dalyvavo Prienų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Danutė Stankevičienė ir  metodininkės Danguolė Damijonaitytė, Oksana Radzvilavičienė. Projekto vykdomų mokymų paslaugų teikėjas – DOREA švietimo institutas (Kipras).

Pagrindinis mokymų „ICT for Educators: Empower Your Skill“ tikslas buvo įgyti naujų darbo su pažangiais mokymo metodais ir skaitmeniniais įrankiais kompetencijų. Mokymuose dalyvavo suaugusiųjų švietėjai iš Lietuvos ir Slovėnijos. Kursų vadovas, IKT specialistas Damianos Vavanos, mokymo medžiagą pateikė įdomiai ir lanksčiai. Vyko diskusijos, kaip kūrybiškai panaudoti IKT įrankius suaugusiųjų ugdymo procese. Analizavome nuotolinio mokymo(si) privalumus, trūkumus bei iššūkius. Daug dėmesio buvo skirta praktinėms užduotims. Mokėmės naudotis įvairiomis informacinėmis komunikacinėmis technologijomis. Išbandėme LearnWorlds internetinių kursų platformą, kuri skirta kurti asmeninius internetinius kursus. Kursų vadovas supažindino su Loom.com, 100mentors.com, jotform.com, Doodle.com, DroidCam, Slack, Geekbot, Discard programomis. Aptarėme įrangos, reikalingos internetiniams kursams organizuoti, technines specifikacijas.

Šio projekto mobilumo vizito metu turėjome ne tik galimybę patobulinti IKT, užsienio kalbos įgūdžius, bet ir pasisemti gerosios praktikos pavyzdžių iš kitos šalies kolegų bei susipažinti su šalimi, kurioje vyko mokymai. Pirmą susitikimo dieną mokymų dalyviams buvo organizuota ekskursija su gidu po Atėnus. Susipažinome su šalies kultūra, tradicijomis, miesto istorija, aplankėme svarbiausius kultūrinius objektus.

Džiaugiamės įgavę naujos patirties bei žinių tarptautiniuose mokymuose. Tikimės įgytą patirtį sėkmingai pritaikyti vykdant neformaliąją suaugusiųjų mokymo veiklą.

Mobilumo dalyvės

Gražios raidės – dailus raštas

Balandžio mėnesį vyko nuotolinis rajoninis pradinių klasių mokinių renginys, skirtas dailiam raštui ,,Gražios raidės – dailus raštas“. Renginio tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Šio renginio organizatoriai – Prienų „Ąžuolo“ progimnazija. Vertinimo komisija atrinko darbus ir skyrė nominacijas.

Už rašto darbo estetiškumą

Daniui Moisejevui 1 kl., Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla (mokytoja Neringa Matuizienė)
Augustei Jurkonytei 2 kl., Stakliškių gimnazija (mokytoja Rasa Noreikienė)
Emiliai Thea Tarziu 4d kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazija (mokytoja Genė Aleksynienė)
Gustei Ardaravičiūtei 3 kl., Jiezno gimnazija (mokytoja Roma Kandrotienė)

Už rašto išskirtinumą

Deimantei Treigytei 3 kl., Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla (mokytoja Virginija Abramavičienė)
Austėjai Jurkonytei 3 kl., Stakliškių gimnazija (mokytoja Marija Grabauskienė)
Rūtai Žukauskaitei 4 kl., Skriaudžių pagrindinė mokykla (mokytoja Alma Kiškienė)
Milenai Lepeškaitei 4 kl., Balbieriškio pagrindinė mokykla (mokytoja Aldona Krilavičienė)
Vestai Leonaitei 1a kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazija (mokytoja Dovilė Šatienė)
Emai Raulinavičiūtei 2 kl., Jiezno gimnazija (mokytoja Ramutė Bubnienė)
Jokūbui Pankai 2 kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcis centras (mokytoja Rasa Vaitauskaitė)
Gustui Gruodžiui 4 kl., Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija (mokytoja Regina Budžiulienė)
Airinai Januševičiūtei 2a kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazija (mokytoja Daina Kandrotienė) Už rašto tolygumą   Tomui Miežiniui 1 kl., Balbieriškio pagrindinė mokykla (mokytoja Gražina Antanavičienė)    
    Mantui Blekaičiui 1c kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazija (mokytoja Rima Juodsnukienė)
Austėjai Šeškutei 2b kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazija (mokytoja Diana Mikulevičienė)  
Rugilei Kuprytei 2 kl., Išlaužo pagrindinė mokykla (mokytoja Vilma Daunienė)
Justinai Puodžiukaitytei 3a kl., Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija (mokytoja Rita Juodienė)
Kamilei Bisikirskaitei 4 kl., Jiezno gimnazija (mokytoja Danutė acuvienė)

Už kruopštų rašto darbo atlikimą

Gabijai Šalomskaitei 1 kl., Stakliškių gimnazija (mokytoja Sonata Labutienė)
Laurita Pliuškevičiūtė, 1a kl., Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija ( mokytoja Odeta Raškevičienė) Jokūbui Garkauskui 2b kl., Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija (mokytoja Eglė Liutkienė)
Emiliui Adomaičiui 3d kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazija (mokytoja Vaida Skaisgirienė)
Gretai Milkevičiūtei 4 kl., Stakliškių gimnazija (mokytoja Dalė Stankevičienė)
Už rašto aiškumą Danieliui Petraškai 1 kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazija (mokytoja Rasa Ustilienė)
Kostui Milkevičiui 1 kl., Išlaužo pagrindinė mokykla (mokytoja Jelena Knašienė)
Silvijai Skvernelytei 2 kl., Šilavoto pagrindinė mokykla (mokytoja Laima Astrauskaitė)
Tomui Labašauskui 3 kl., Šilavoto pagrindinė mokykla (mokytoja Laima Astrauskaitė)
Viktorijai Nickutei 3 kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcis centras (mokytoja Rasa Vaitauskaitė)
Gustei Raškevičiūtei 4c kl., Prienų „Ąžuolo“ progimnazija (mokytoja Alma Liutkienė)
Karinai Klebauskaitei 4 kl., Šilavoto pagrindinė mokykla (mokytoja Daiva Kamarauskienė)