Mokyklų metodinės tarybos išvyka

Siekiant kokybiško įtraukiojo ugdymo, itin svarbu, pedagogų pasiruošimas vykdyti įtraukųjį ugdymą, gebėjimas gerbti ir priimti kiekvieną asmenį. Lapkričio 22 d. Mokyklų metodinė taryba, kurią sudaro rajono dalykų metodinių būrelių pirmininkai, Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Renata Pavlavičienė ir Prienų švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai, dalyvavo metodinėje išvykoje „Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriaus įtraukiojo ugdymo patirtys“ Vilniuje. Po trumpo įstaigos pristatymo socialinė pedagogė Austė Černiauskienė kalbėjo apie Pozityvaus elgesio palaikymo ir intervencijos sistemą (PEPIS), kurią įstaiga taiko jau ketveri metai. Specialioji pedagogė Martyna Žitkuvienė pateikė daug pavyzdžių iš savo praktikos apie užduočių pritaikymą vaikams, kurie turi įvairiapusių raidos sutrikimų. Buvo sutarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, psichologė Jolanta Laukaitienė apie savo darbo patirtį pažadėjo daugiau papasakoti nuotoliniu būdu.

Išvyka tęsėsi Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Ekskursijos metu turėjome galimybę susipažinti su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis, sužinoti pastato istoriją. Paliko įspūdį teikiamų paslaugų ir išteklių gausa, erdvių įvairovė, bibliotekos atvirumas visiems.

Išvykos pabaigoje dalyvių atliktas praktinis darbas parodė, kiek daug idėjų ir minčių atradome, kurias galima pritaikyti savo mokyklos, dalyko metodinio būrelio ar rajono Mokyklų metodinės tarybos veiklose.

Metodininkė Aldona Kaminskienė

Dailės ir technologijų mokytojų metodinė išvyka

Lapkričio 15 d. Prienų rajono mokyklų dailės ir technologijų mokytojai vyko į Marijampolės meno mokyklą. Mokyklos direktorius V. Butanavičius ir direktoriaus pavaduotoja dailės ugdymui K. Strolienė pristatė Marijampolės meno mokyklos edukacines aplinkas, supažindino su praktine patirtimi meno srityje ir mokyklos savitumu. Mokytojai domėjosi kolegų patirtimi, kūrybinių idėjų originalumu ir jų praktiniu pritaikymu.

Metodinė išvyka į Kazlų Rūdos „Elmos“ mokyklą-darželį

Spalio 26 dieną Prienų rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo metodinio būrelio narės dalyvavo metodinėje išvykoje į Kazlų Rūdos „Elmos“ mokyklą-darželį. Mokytojos apžiūrėjo įstaigą, stebėjo kaip švenčiami gimtadieniai pagal Valdorfo metodiką. Po stebėtos veiklos IU mokytoja Laima Bartašiūnienė daugiau papasakojo apie Valdorfo metodiką ir kaip ji taikoma Kazlų Rūdos „Elmos“ mokykloje-darželyje.

Po išvykos IU mokytojos dar ilgai kalbėjosi, diskutavo ir dalinosi savo įspūdžiais. Svarstė, ką bus galima pritaikyti savo darbe.

Dėkojame Kazlų Rūdos ,,Elmos” mokyklos-darželio direktoriui Eimantui Dambrauskui ir IU mokytojai L. Bartašiūnienei už šiltą priėmimą. Tikimės, kad tai bus gražaus bendradarbiavimo pradžia.

Prienų rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Laura Revinskienė

Konferencija „Įtrauktis švietime – tai galimybė augti ir tobulėti kiekvienam“
Prienų rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovus, pavaduotojus ugdymui, ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo mokytojus, mokytojų padėjėjus, pagalbos mokiniui specialistus balandžio 12 d. kviečiame dalyvauti konferencijoje „Įtrauktis švietime – tai galimybė augti ir tobulėti kiekvienam“. Konferencija vyks Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, joje praktine patirtimi dalinsis rajono ugdymo įstaigų pedagogai, švietimo pagalbos specialistai.  
Pedagogų metodinių darbų paroda „Aš ir pokytis
Įgyvendinant Prienų rajono mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų 2020–2021 ir 2021–2022 mokslo metų metodinės veiklos ir kvalifikacijos tobulinimo prioritetą  „Lyderystės ugdymui ir mokymuisi stiprinimas“, šiais mokslo metais buvo surengta Prienų rajono mokyklų pedagogų metodinių darbų paroda „Aš ir pokytis“. Ši paroda yra viena iš pedagogų dalijimosi gerąja patirtimi ir idėjomis formų. Parodai buvo pateikti 25 pedagogų ir mokyklų vadovų, pavaduotojų ugdymui, pagalbos mokiniui specialistų parengti metodiniai darbai. Darbai apėmė įvairias ugdymo sritis: ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, neformalųjį švietimą, specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymą. Pateikta ir integruotų dalykų darbų, atskleistos lyderystės apraiškos klasės vadovo veikloje, nemažai darbų parengta apie informacinių technologijų panaudojimą. Metodinių darbų vertinimo komisijai, kurios pirmininke jau ne vienerius metus yra Prienų „Ąžuolo” progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Tautvydienė, peržiūrėjus darbus, džiugino tai, kad šiais metais beveik visi darbai atpindėjo pagrindinę parodos idėją – pristatyti asmeninės lyderystės patirtis, kaip mokytojų aktyvaus veikimo dėka pavyko įgyvendinti kad ir mažus pokyčius, orientuotus į mokyklos veiklos tobulinimą, mokinių mokymo ir mokymosi gerinimą. Metodinių darbų autoriai savo parengtus darbus pristatė trumpais pranešimais pedagogų konferencijoje „Lyderystė mokymuisi”, įvykusioje balandžio 8 d. Darbai patalpinti Prienų švietimo pagalbos tarnybos Edukacinės patirties banke, juose pateiktomis idėjomis bus dalijamasi metodiniuose būreliuose. Metodinius darbus galite peržiūrėti čia