Prienų rajono kalbų mokytojai lankėsi „Mokykloje su Meile“

20161213_103146

Š. m. gruodžio 13 d. Prienų rajono savivaldybės mokyklų anglų, lietuvių, rusų, prancūzų kalbų mokytojai dalyvavo gerosios patirties sklaidos seminare „Mokinių asmeninės pažangos stebėjimas, fiksavimas ir vertinimas. Stebėjimo rezultatų panaudojimas efektyviam mokymui (-si)“. Mokytojai važiavo į Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnaziją, kur, pasiskirstę grupelėmis, stebėjo gerosios patirties pamokas, po to vyko stebėtų pamokų refleksija. Read More

Rajoninėje informatikos olimpiadoje dalyvavo 4 mokiniai

Gruodžio 12 d. Prienų švietimo centre įvyko Lietuvos mokinių informatikos olimpiados rajoninis etapas. Jame dalyvavo Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai.

Sveikiname olimpiados nugalėtojus: Prienų „Žiburio“ gimnazijos III klasės mokinį Joną Rusecką (mokytoja Marija Plauskaitė), ir Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos 8 klasės mokinį Eimantą Vaičiūną (mokytoja Genė Gečienė), savo amžiaus grupėse užėmusius I vietas.

Informatikos mokytojų metodinio būrelio išvyka į Alytaus kolegijos Regioninį technologijų centrą

20161209_143202Gruodžio 9 d. Prienų rajono mokyklų informatikos mokytojai lankėsi Alytaus kolegijos regioniniame technologijų centre. Mokytojus sutikę ir Centro veiklą pristatę laboratorijų vedėjai Nerijus Cesiulis ir Gintautas Stonys papasakojo, kad centras įkurtas 2013 m. sename apleistame pastate, kuriame kažkada veikė šaudykla. Po rekonstrukcijos pastatą šildo pirmą kartą vienoje katilinėje naudojami saulės, oro, vėjo ir žemės energijos šaltiniai, sujungti į vieną visumą. Centre įrengta 12 moderniausių Baltijos šalyse specializuotų laboratorijų, kuriomis naudojasi ne tik Alytaus kolegijos studentai, bet ir visos Alytaus apskrities bendrojo lavinimo  ir profesinės mokyklos, įmonės savo darbuotojams perkvalifikuoti.

Mokytojai apžiūrėjo atsinaujinančių energetinių šaltinių, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų tyrimų, automobilių diagnostikos ir variklių bandymų bei kitas laboratorijas, o elektrotechnikos ir elektronikos laboratorijoje atliko praktinį darbą.

Seminaras „Emocijų valdymo įgūdžiai mokytojo darbe“

Prienų rajono savivaldybės logopedai ir specialieji pedagogai dalyvavo seminare „Emocijų valdymo įgūdžiai mokytojo darbe“.

Tyrimai atskleidžia, kad mokytojo profesija yra viena iš tų, kurios darbuotojai patiria daugiausiai streso. Todėl pedagogui savo psichinės ir psichologinės sveikatos labui svarbu išmokti pažinti ir valdyti savo emocijas, suprasti savo jausmus. Šie įgūdžiai reikalingi ne tik asmeninei savijautai gerinti, bet ir tobulinti mokytojo gebėjimus valdyti ugdymo procesą bei teikti pagalbą emocijas išgyvenančiam mokiniui. Gebėdami suprasti bei valdyti savo ir kitų emocijas, pedagogai patiria mažiau streso darbe, efektyviau bendrauja tiek su savo kolegomis, tiek su mokiniais, užtikrina gerą klimatą kolektyve ir klasėje.

Kodėl svarbu atpažinti ir pripažinti emocijas, kaip pačiam išgyventi ir padėti mokiniams išgyventi permainas, kaip valdyti emocijas, kaip Išmokti praktiškai taikyti kognityvinius ir kitus emocijų valdymo būdus pedagogai gilinosi, padedami lektorės, psichologės Jolantos Veterienės.

Dorinio ugdymo mokytojų Advento popietės – paskaitos ‚Betliejaus stebuklas“. Esminė žinia- viską keičianti Meilė

Gruodžio 6 d. 15 val. Prienų Kristaus Apsireiškimo parapijos namuose vyko Prienų rajono savivaldybės mokyklų dorinio ugdymo mokytojų Advento popietė – paskaita „Betliejaus stebuklas“, kurią vedė lektorius VšĮ „Po vilties skraiste“ vadovas Nerijus Čekavičius.

Kunigas Andrius Budrius popietę pradėjo „Tėve mūsų“ malda. Dalyvaudami agapėje dalijomės mintimis apie Dievo vaiko tapatybės svarbą žmogaus gyvenime.

„Kol nesuprasime, kas mes esame ir koks yra Dievas mūsų atžvilgiu, nebūsime atradę savo pašaukimo. Tik Dievo vaiko tapatybė leidžia mums pasijausti karalaičiais ir karalaitėmis, o tai supratus ir elgtis, kaip tokiems“, – kalbėjo Nerijus.

Mokytojos taip aktyviai įsitraukė į diskusiją apie savanoriškos tarnystės vaidmenį žmogaus gyvenime ir kaip atpažinti Dievo valią, kad neskubėjo skirstytis į namus.

Dalyvių laukė siurprizas – kiekvienas gavo po žvakelę, kaip Kristaus – Šviesos tamsybėse simbolį ir mažą laiškelį su mintimis Advento laikui. Vakarą pabaigėme padėkos giesme.

Nuostabu, kad galėjome kartu išgyventi tikėjimo ir meilės bendrystę.

Jūratė Liubamirskaitė, renginio organizatorė,

dorinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio pirmininkė