Kaip padėti vaikui, turinčiam autizmo spektro sutrikimų?

2019 m. spalio 30 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio konferencijų salėje vyko paskaita „Kaip padėti vaikui, turinčiam autizmo spektro sutrikimų?“. Paskaitą skaitė knygos „Autizmas: 365 kitokios dienos“ autorė Agnė Gustė. Knygos autorė pasidalino įžvalgomis, praktiniais patarimais apie patį autizmą ir darbą su autizmo spektrą turinčiais vaikais tiek namuose, tiek ugdymo įstaigose Airijoje. Papasakojo savo auklėjimo ir kasdienių problemų pavyzdžius, atsakė į klausytojų klausimus.

Emocinis ugdymas ikimokykliniame amžiuje arba spalvinga kelionė po jausmų pasaulį

2019 m. spalio 30 d. Prienų lopšelyje-darželyje „Pasaka” vyko 6 akad. val. seminaras „Emocinis ugdymas ikimokykliniame amžiuje arba spalvinga kelionė po jausmų pasaulį“. Seminarą vedė Utenos vaikų lopšelio-darželio „Želmenėlis“ direktorė Sigita Balčiūnienė. Seminaro tikslas – kokybišku ugdymo turiniu ir pedagogikos metodais padėti vaikams geriau suprasti ir išreikšti savo emocijas. Seminaro metu dalyviai gilino žinias apie emocijų suvokimą ir raišką. Sužinojo, kaip panaudoti grožinius kūrinius, mokant vaikus atpažinti, įvardinti ir valdyti savo emocijas. Susipažino su įvairiomis priemonėmis padedančiomis suprasti savo bei kito jausmus bei socialinio – emocinio intelekto lavinimo programa – „Kimočiais”.

Pasiekimų ir individualios pažangos optimizavimas

2019 m. spalio 29 d. Jiezno gimnazijoje vyko 8 akad. val. seminaras „Pasiekimų ir individualios pažangos optimizavimas“. Seminarą vedė laisvasis mokytojas ekspertas Vincas Tamašauskas. Seminaro tikslas – tobulinti mokytojų profesines kompetencijas, reikalingas  aktyvių veiklų organizavimo, pažangą skatinančio grįžtamojo ryšio panaudojimo praktikai dėl individualios mokinių pažangos stebėjimo bei pokyčių fiksavimo mokinių mokymosi pasiekimams gerinti. Seminaro dalyviai patobulino profesines kompetencijas, reikalingas pasiekimų vertinimo bei mokinių įsivertinimo sistemos tobulinimui, individualios mokinių pažangos stebėjimo, fiksavimo bei analizavimo pamokose praktikai, siekiant pasiekimų optimizavimo.

Prienų švietimo pagalbos tarnyboje pražydo įvairiaspalvės popierinės gėlės

Spalio 28 dieną priešmokyklinio ugdymo pedagogai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Dekoracijų gamyba“, kurį vedė kolegė – Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcio centro priešmokyklinio ugdymo pedagogė Valdona Žiūkienė.

Užsiėmime mokytojos iš popieriaus gamino įvairiaspalvius rožių, tulpių, gvazdikų, aguonų žiedus. Valdona koleges supažindino su naudojamų medžiagų savybėmis, gamybos eigoje negailėjo patarimų ir pasakojo apie savo ieškojimus ir atradimus tobulinant gėlių gaminimo procesą. Nuoširdus susidomėjimas ir susikaupimas tvyrojo kerpant ir pirmąjį žiedo lapelį, ir užbaigiant gaminti gėlės kotelį. Pasitardamos, pajuokaudamos, Valdonės  padedamos, kiekviena užsiėmimo dalyvė pasigamino savo gėlių puokštelę. Moterys nuoširdžiai dėkojo kolegei – užsiėmimo vadovei už profesionalių paslapčių atskleidimą, o prie kavos puodelio džiaugėsi įgytomis žiniomis, šiltu bendravimu, puikia nuotaika ir aptarė kitas šių mokslo metų suplanuotas veiklas.

Atminties technikų taikymas, siekiant geresnių mokymosi rezultatų

2019 m. spalio 25 dieną Prienų r. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje vyko 6 akad. val. seminaras „Atminties technikų taikymas, siekiant geresnių mokymosi rezultatų“. Seminarą vedė IĮ „Atminties akademijos” direktorius Henrikas Šalūga. Seminaro tikslas supažindinti pedagogus su atminties lavinimo metodais ir padėti jiems suformuoti bazinius įgūdžius, kurie leis taikyti įgytas žinias mokymo(si) procese ir kitoje praktinėje veikloje. Seminaro metu dalyviai sužinojo pagrindinius atminties veikimo principus bei geriausius metodus savo atminčiai lavinti, kaip įsiminti užsienio kalbos žodžius, eilėraščius, formules, skaičius bei istorines datas ir kaip pasiekti geresnių rezultatų mokyme(si), darbe bei asmeniniame gyvenime.

Dailės ir technologijų mokytojai lankėsi Telšiuose – meškos simbolių mieste

Spalio 17 dieną dailės ir technologijų mokytojai dalyvavo metodinėje išvykoje į VDU Telšių fakultetą ir Žemaitijos turizmo informacijos centro organizuotą pažintinį maršrutą „Atrask mažąsias Telšių miesto puošmenas“.

VDU Telšių fakultete mokytojus pasitiko dekanas doc. Ramūnas Banys. Jis pristatė VDA TF šiuo metu vykdomas studijas pagal 3 studijų programas: Metalo meno ir juvelyrikos programą, Skulptūros programą, Dizaino programą, apjungiančią Gaminių dizaino, Baldų dizaino ir restauravimo bei Mados dizaino specializacijų studijas. Atkreipė dėmesį apie pasikeitimus bendrajame priėmime į bakalauro ir vientisąsias studijas. Papasakojo apie studijų metu studentams suteikiamas galimybes plėsti žinias užsienio šalių aukštosiose mokyklose pagal tarptautines mainų bei mobilumo programas – LLP/ Erasmus, NORDPLUS. Pakvietė apžiūrėti fakulteto bazę, parodė studentų baigiamuosius darbus.

Papietavę ir puikiai nusiteikę mokytojai vyko į Žemaitijos turizmo informacijos centrą, iš kur prasidėjo pažintinis maršrutas  „Atrask mažąsias Telšių miesto puošmenas“. Keliaudami pėsčiomis dalyviai susipažino su Telšių mažosiomis ir didžiosiomis skulptūromis. Sužavėjo bronzinis medalis „Kodas“, į skulptūros „Meškos pėda“ įspaustą leteną įdėję savo rankas, pasisėmė stiprybės. Kiekvienas galėjo patrinti skulptūros „Žemaitijos legendos“ meškutės nosį, pasukti „Žemaitijos gaublį“, paglostyti „Lietuvių skaliką“, atsigaivinti iš „Rotušės šulinio“. O patrynus medalio „Žydukai“ nosį – pasvajoti apie turtus bei išmintį. Buvo aplankyta ir Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra ir jos rūsiai. Pažintiniams maršrutui pasibaigus užsuko į pakrantėje esančią kavinę puodeliui kavos ir maloniam pasišnekučiavimui.

Prieš išvykstant į Prienus aplankė VDA Telšių galeriją, kuri yra vienintelė nekomercinė galerija mieste, jos tikslas visuomenę supažindinti su akademijos  veikla ir skatinti meninį žingeidumą. Galerija funkcionuoja kaip mokomoji VDA Telšių fakulteto bazė. Čia vyksta kursinių darbų peržiūros, vieši bakalauro darbų gynimai bei diplomų teikimo ceremonijos.