Tyrėjų diena

Sausio 26 dieną Prienų rajono mokyklų 1–4 klasių mokiniai dalyvavo nuotoliniame renginyje  „Tyrėjų diena“, kurį organizavo Prienų r. Išlaužo pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojos Jelena Knašienė ir Vilma Daunienė. Renginyje dalyvavo virš 40 pranešėjų iš šešių rajono mokyklų. Programa prasidėjo Išlaužo pagrindinės mokyklos direktorės Rasos Žilinskienės sveikinimu ir 4 klasės mokinių ritmingu šokiu. Po sveikinimų renginio vedėjai Paulius Gaigalas (4 kl.) ir Eva Simanaitytė (4 kl.) pakvietė dalyvius pristatyti atliktus tyrimus, eksperimentus ir bandymus.

Balbieriškio pagrindinės mokyklos 2 kl. mokinė pristatė tyrimą ,,Dygsta nedygsta“. Išlaužo pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai pristatė du eksperimentus: „Saldainių vaivorykštė“ ir „Kamuoliukas čempionasׅ“, o 1–4 klasių mokiniai net šešis: ,,Lietaus debesėlis“, ,,Kas pripūs balioną?“, ,,Dviaukštis“, ,,Ar bakterijos ir virusai bijo muilo? Kaip taisyklingai plauti rankas“, ,,Varškės gaminimas“. Pakuonio pagrindinės mokyklos 3 kl. mokiniai pasidalijo savo patirtimi, kaip jiems sekėsi atlikti tyrimą  ,,Augalai. Augalų dalys“. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos 3a ir 3b klasės mokiniai demonstravo bandymus su gyvomis ir popierinėmis gėlėmis, rodė, kaip pripūsti balioną be lūpų ir atskleidė vandens šilumines savybes. Apie vandens būsenų kitimą demonstravo Jiezno 4 klasės mokinė, o Stakliškių gimnazijos 4 klasės mokiniai pasiūlė pasiklausyti muzikinį kūrinį, atliekamą su taurėmis sklidinomis vandens. Prienų ,,Ąžuolo” progimnazijos 2 klasės mokiniai išsamiai paaiškino, kaip violetines sultis paversti į raudonas arba mėlynas, 4a klasės mokiniai atliko bandymą „Kiaušinio plūduriavimas vandenyje“.

Renginio pabaigoje mokytoja Vilma Daunienė mokinius pakvietė refleksijai, buvo paprašyta į pokalbių lauką užrašyti vieną žodį apie šį renginį. Po minutės pokalbių langas prisipildė tokiais žodžiais: patiko, įdomu, smagu, įspūdinga, išradinga, sužavėjo ir kt. Dalyviai išsiskirstė pilni įspūdžių, atradimų ir puikios nuotaikos su mintimis kitais metais vėl susitikti  šiame puikiame renginyje.

Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados II etapas

Sausio 20 d. Prienų rajono savivaldybėje nuotoliniu būdu įvyko Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados II etapas. Olimpiadoje dalyvavo 12 mokinių iš Prienų „Žiburio“, Jiezno ir Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijų.

Olimpiados dalyviai rašė santrauką pagal peržiūrėtą video bei kalbėjo aktualiomis visuomenei temomis. Prizines vietas užėmė „Žiburio“ gimnazijos mokiniai.

Sveikiname Prienų „Žiburio“ gimnazijos IIId kl. mokinę Justę Milušauskaitę, užėmusią I-ąją vietą, mokytoja metodininkė Jūratė Grybauskienė. Supria Didla, užėmė II-ąją vietą, mokytoja metodininkė Vilija Gustaitytė, Nojas Skučas ir Kristijonas Vilkas, užėmė III-iąsias vietas, mokytojas anglų kalbos vyr. mokytojas Artur Hovakimyan.

III etapas vyks vasario 26 dieną, linkime Justei Milušauskaitei sėkmės.

Įvyko vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė” rajoninis etapas

2022 m. sausio 11 d. Prienų meno mokykloje įvyko Lietuvos vaikų ir mokinių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas.

Konkurse dalyvavo 13 atlikėjų: 9 solistai, 2 duetai, 2 ansambliai.

Dalyvavo atlikėjai iš Prienų lopšelio-darželio „Saulutė“, Prienų meninio lavinimo studijos, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, Skriaudžių pagrindinės mokyklos, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos.

Komisijos sprendimu regioniniame etape, kuris vyks Marijampolėje sausio 28 d., dalyvaus šie atlikėjai:

Prienų lopšelio-darželio „Saulutė“ mergaičių duetas: Gabrielė Dubosaitė ir Patricija Baranauskaitė, vadovė Žydrūnė Kondrotienė;

Prienų Meninio lavinimo studijos ansamblis, vadovė Ramunė Liutvynskienė;

Prienų Meninio lavinimo studijos solistės Vytautė Radzevičiūtė, Sofija Kazlauskaitė, vadovė Ramunė Liutvynskienė;

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos solistas Joris Tarulis, vadovė Ramunė Liutvynskienė;

Skriaudžių pagrindinės mokyklos solistės Urtė Šaškevičiūtė, Emilė Riaubaitė, Samanta Pučkaitė, vadovė Vilma Pučkienė;

Prienų meno mokyklos duetas: Evelina Brazaitytė ir Inesa Brūzgaitė, vadovė Aušra Paliukaitienė;

Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos vokalinis ansamblis, vadovė Lina Suchorukovienė.

Respublikinė mokinių meninių dirbinių paroda-konkursas ,,Žiemos improvizacija. Žiemos portretas“

Kviečiame dalyvauti respublikinėje mokinių meninių dirbinių parodoje-konkurse ,,Žiemos improvizacija. Žiemos portretas“.

Konkurse gali dalyvauti Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų, klubų, būrelių nariai, pavieniai mokiniai. Konkursui teikiami darbai, pagaminti dailės technika – popieriaus plastika. Darbai turi būti pagaminti iš baltos spalvos popieriaus, taip pat, norint saugoti gamtą, galima juos gaminti ir iš laikraščių bei žurnalų. Tapybos, grafikos elementų nenaudoti. Darbus pateikti iki vasario 14 d. Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos dailės mokytojai metodininkei Aušrai Deltuvienei.

Parodos atidarymas ir nugalėtojų apdovanojimas vyks 2022 m. kovo 2 d. 12.00 val. Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje (Dariaus ir Girėno g. 6, Prienai).