Anotacija

Daugumai žmonių atmintis yra ta nepaklusni, mistiška proto savybė, kuri, rodos, veikia, kada panorėjusi ir nuvilia pačiomis svarbiausiomis akimirkomis: egzaminų metu, per verslo susitikimus ir netgi asmeniniame gyvenime. Gebėjimas savarankiškai mokytis ir motyvuoti save siekti naujų tikslų  yra  svarbiausias  įgūdis,  kokį  gali  išsiugdyti  kiekvienas  jaunas  žmogus.  Apmaudu,  tačiau daugumoje Lietuvos mokyklų skiriama per mažai dėmesio efektyvių mokymosi metodų pažinimui bei savimotyvacijos principų ugdymui, dėl to mokiniai praranda norą stengtis ir susidomėjimą mokomomis disciplinomis, o žodžiai „mokykla“, „mokslas“ ir „mokytojas“ neretai įgyja neigiamas asociacijas jaunų žmonių galvose. Tokia situacija nėra maloni nei mokiniams, nei juos mokantiems pedagogams. Todėl atminties lavinimo technika – viena iš išeičių, kad mokytis būtų linksma, lengva bei smagu. Seminaro „Atminties technikų taikymas, siekiant geresnių mokymosi rezultatų“ metu dalyviai sužinos pagrindinius atminties veikimo principus bei geriausius metodus savo atminčiai lavinti ir kaip pasiekti geresnių rezultatų mokyme(si), darbe bei asmeniniame gyvenime.

Turinys

Atminties lavinimo nauda ir pritaikymo galimybės, 15 min.

Testas dalyvių pradiniams atminties gabumams įvertinti, 15 min.

Atminties technikų veikimo principai ir efektyvumas, 15 min.

Pagrindiniai geros atminties elementai ir užmaršumą lemiantys veiksniai, 20 min.

Kaip padidinti jūsų atminties talpumą, 50 min.

Kaip įsiminti užsienio kalbos žodžius, 20 min.

Kaip įsiminti eilėraščius, formules, skaičius bei istorines datas, 1 val. 40 min.

Kaip įsiminti vardus, 25 min.

Refleksija, 10 min.