Įtraukiai Camino Lituano keliu
Įtraukusis ugdymas – visavertis kiekvieno mokinio dalyvavimas ugdymo procese. Camino Lituano kelias puikiai tinka įprasminti įtrauktį, nes šis kelias atviras visiems bei jungiantis žmones bendram tikslui. 2022 m. birželio 2 d. Prienų švietimo pagalbos tarnyba pakvietė mokyklų komandas dalyvauti žygyje Camino Lituano kelio atkarpa Žvėrinčiaus taku nuo Birštono iki Prienų estrados prie Nemuno (apie 6 km.). Džiugu, kad į šį žygį atvyko mokinių ir mokytojų komandos iš Pakuonio, Prienų „Revuonos“, Išlaužo, Šilavoto, Balbieriškio pagrindinių, Jiezno ir Prienų „Žiburio“ gimnazijų. Dalyvių buvo per 200.  Žygis prasidėjo Brštone, pakeliui laukė muzikinės stotelės, kuriose skambėjo jaunųjų Prienų meno mokyklos atlikėjų akordeonų muzika (mok. Laura Vaznienė-Blekaitytė) bei saksofono muzika (atlikėjas Algirdas Seniūnas). Pusiaukelėje Prienų rajono trečiojo amžiaus universiteto atstovai visus žygeivius vaišino braškėmis. Pasivaišinę uogomis su gera nuotaika dalyviai toliau tęsė žygį link Prienų estrados, kur juos pasitiko renginio vedėjas Prienų „Žiburio“ IV klasės mokinys  Danielius Aldakauskas. Prienų estradoje dalyvių taip pat laukė Prienų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos ir  Prienų policijos komisariato palapinės, muilo burbulai bei karšta perlinių kruopų su žirniais košė, kurią išvirė UAB „Laugeda“. Žygio metu dalyvių buvo paprašyta pakeliui paimti po keletą kankorėžių, iš kurių buvo suformuoti Lietuvos valstybės sienos kontūrai – tai buvo simbolinė renginio užduotis, dalyvius jungianti bendram tikslui bei bendrumo jausmui patirti. Renginio pabaigoje Džordanas Aksenavičius visus žygeivius pakvietė bendram šokiui. Į bendrą šokį įsijungė net ir policijos bičiulis Amsis. Tai buvo pirmasis toks organizuotas žygis, bet manome, kad tikrai nevienintelis. Galbūt, tai taps tradicija,  kurios dėka stiprinsime pozityvų požiūrį į kiekvieną ugdytinį, nepriklausomai nuo jo galių ar silpnybių.
rbt