„Saugoti, kad būtų galima perduoti“

ep logoPrancūzijoje dar 1984 metais gimė idėja pradėti rengti paveldo dienas. Šios idėjos  autorius – Prancūzijos kultūros ministras Jack Lang. Per keletą metų renginys išplito po daugelį vakarų Europos šalių ir pasidarė toks populiarus, jog nuo 1991 metų Europos Tarybai inicijavus ir parėmus Europos Sąjungai Europos paveldo dienos pradėtos rengti visoje Europoje. Jos minimos ir Lietuvoje.
Šių metų Europos paveldo dienų Lietuvoje tema – „XX amžiaus pradžios skonis“.  Renginiai bus skirti praėjusio amžiaus laikotarpiui iki Antrojo pasaulinio karo bei jį atspindinčiam paveldui aktualizuoti.
Prienų rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyrius kviečia Prienų krašto bendruomenę, ypač jaunąją kartą, kartu minėti Europos paveldo dienas ir dalyvauti  XX amžiaus pradžios (1900–1939 m.) Prienų krašto pramonės objektų pristatymo konkurse „Dingusių Prienų beieškant“. Konkurso tikslas – skatinti bendruomenę  tyrinėti, kaupti bei populiarinti ir patrauklia forma, pasitelkiant informacines technologijas, skleisti informaciją apie Prienų mieste bei Prienų rajone buvusį ir išlikusį / neišlikusį nekilnojamąjį kultūros paveldą – XX amžiaus pradžios (1900–1939 m.) pramonės objektus. Konkurse gali dalyvauti Prienų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų pavieniai mokiniai ir jų grupės, įvairios mokinių ir jaunimo organizacijos, suaugę asmenys ar jų grupės.
Konkursas vyks 2014 m. kovo–birželio mėn. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti išvyka į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Daugiau informacijos apie konkursą rasite pridedamuose konkurso nuostatuose.

Prienų savivaldybės administracijos
Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus informacija