Mokyklų bibliotekų akcija „Draugauk su knyga-2013“

Balandžio 23–30 d. rajono mokyklose vyko mokyklų bibliotekų akcija „Draugauk su knyga-2013“.
Šiemet akcija sutapo su Nacionaline bibliotekų savaite ir visi renginiai buvo skirti paskatinti mokinius dažniau apsilankyti bibliotekose, ugdyti skaitymo įgūdžius, domėjimąsi grožine literatūra.
Į akciją įsijungė 12 mokyklų bibliotekų. Mokyklose vyko įvairūs renginiai: rašytojų jubiliejų minėjimai, netradicinio ugdymo pamokos, literatūros kūrinių skaitymai, konkursai. Mokiniai piešė kūrinių iliustracijas, gamino knygų skirtukus, dalyvavo skaitymo konkursuose, viktorinose, susitikimuose su knygynų darbuotojais, poete, rengė literatūros kūrinių ekranizacijų peržiūras, knygų dovanojimo bibliotekai akcijas. Renginius organizavo išradingosios bibliotekininkės: Aušra Kavaliauskienė ir Danguolė Gribinienė („Ąžuolo“ progimnazija), Birutė Klimčauskienė (Išlaužo pagrindinė mokykla), Aistė Černevičienė (Šilavoto pagrindinės mokyklos Klebiškio pagrindinio ugdymo skyrius), Vitalija Rūdienė (Jiezno gimnazija), Danguolė Stanaitienė(Balbieriškio pagrindinės mokyklos Kunigiškių pagrindinio ugdymo skyrius),Milda Kleizienė (Pakuonio pagrindinė mokykla), Teresė Išganaitienė(„Revuonos“ vidurinė mokykla), Lina Žilionienė ir Taisija Semionova(Stakliškių vidurinė mokykla), Elvyra Striaušienė (Šilavoto pagrindinė mokykla), Lina Krūvelytė („Žiburio“ gimnazija), Rūta Trofimova (Skriaudžių pagrindinė mokykla), Jurgita Zujūtė (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija). Jos į pagalbą pasitelkė mokytojus, mokinius ir jų tėvelius, miestelių bibliotekininkes.

Akcijos metu kiekvienoje mokykloje išrinkti aktyviausi skaitytojai:

„Ąžuolo“ progimnazijoje

Beatričė Mendelytė 6c klasė
Astijus Simanavičius 5 b klasė
Šarūnė Malinauskaitė 6a klasė

„Nemuno“ pradinio ugdymo skyriuje
Evelina Klimaitė 2 c klasė
Gabrielė Bondarčiukaitė 3 d. klasė
Jonas Bosikis 1 b klasė

Išlaužo pagrindinėje mokykloje
Silvija Acaitė, 9 kl.
Eimantas Simanavičius, 4 kl.
Viktorija Tadaravičiūtė, 4 kl.
Austėja Malinauskaitė, 5 kl.

Jiezno gimnazijoje
Mantas Kalinkevičius, 4a kl.
Povilas Jasiūnas, 5 kl.
Inga Matulevičiūtė, II g kl.

Šilavoto pagrindinės mokyklos Klebiškio pagrindinio ugdymo skyriuje:
Fausta Brundzaitė, 3 kl.
Lina Laurenovaitė, 3 kl.
Agnė Černiauskaitė, 5 kl.

Balbieriškio pagrindinės mokyklos Kunigiškių pagrindinio ugdymo skyriuje
Airida Tarasauskaitė, 4 kl.

Pakuonio pagrindinėje mokykloje
Austėja Simanavičiūtė, 8 kl.
Karolina Stanevičiūtė, 8 kl.
Enrika Naginevičiūtė, 5 kl.

Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje
Monika Janušauskaitė
Karolina Petraškaitė
Paulina Celiešiūtė

Stakliškių vidurinė mokykla
Margarita Kamblevičiūtė, 1 kl.
Rugilė Tamašiūnaitė, 6 kl.
Inga Pauliukonytė, 10 kl.

Šilavoto pagrindinėje mokykloje
Justina Pakalnytė, 1 kl.
Rūta Jasiulevičiūtė, 3 kl.
Vaida Dainauskaitė, 6 kl.

Prienų „Žiburio“ gimnazijoje
Eglė Peleckaitė, IIa kl.
Ieva Brūzgaitė, IIc kl.
Mantas Blaževičius IIId kl.

Skriaudžių pagrindinėje mokykloje
Rugilė Aukštuolytė, 3 kl.
Rūta Naujokaitė, 6 kl.
Eglė Liagaitė , 7 kl.

Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje
Žilvija Dimaitytė, 8 kl.
Lina Petkevičiūtė, 7 kl.
Raminta Celiešiūtė, 5 kl.

Gegužės 15 d. daugiausiai skaitantys mokiniai ir mokyklų bibliotekininkės dalyvavo akcijos „Draugauk su knyga-2013“ baigiamajame renginyje Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje. Mokiniai buvo apdovanoti aktyviausių skaitytojų diplomais, bibliotekininkės pasidalino akcijos savo mokyklose įspūdžiais, idėjomis, aptarė aktualius klausimus.

Parašė Oksana Radzvilavičienė, 2013-05-14