Mokyklų bibliotekininkų ir informatikos mokytojų metodinė išvyka

autumn21

Spalio 29 d. įvyko rajono mokyklų bibliotekininkų ir informatikos mokytojų metodinė išvyka. Lankėmės Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje. Viešosios bibliotekos multicentro vedėja Raminta Liubelionienė supažindino su bibliotekos projektine veikla, organizuojamais literatūriniais renginiais, įvairiomis parodomis, vakaronėmis, kurios vyksta bibliotekoje. Aplankėme skaitytojų aptarnavimo, informacijos skyrius, susipažinome su šių skyrių veikla ir moderniomis aptarnavimo galimybėmis. Visus sužavėjo šios bibliotekos multicentras. Susipažinome su naujomis moderniomis technologijomis, kuriomis gali naudotis lankytojai, miesto vaikai. Bibliotekos multicentre noriai lankosi jaunimas, mėgstantis fotografuoti, norintis išbandyti jėgas kompiuterinio dizaino srityje (maketuoja), puikiai besijaučiantis informacinių technologijų pasaulyje.
Šiltas, jaukus ir labai naudingas susitikimas vyko Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje. Susitiko Prienų ir Marijampolės rajono mokyklų bibliotekininkės. Kiekviena susitikimo dalyvė prisistatė, pasidalino savo darbo patirtimi, išsakė aktualiausias savo darbo problemas ir jų sprendimo būdus. Vyko diskusija apie mokyklų bibliotekose naudojamos programos „MOBIS“ pritaikymo galimybes. Šios mokyklos bibliotekos vedėja Laima Vaičiūnienė pristatė vykdomą renginių ciklą „Knygomis tarsi skraidau“. Visus svečius sužavėjo šios mokyklos bibliotekos vedėjos optimizmas, pasiaukojimas ir noras padėti mokiniui pamilti knygą.
Rajono informatikos mokytojus pasitiko šios mokyklos informatikos vyr. mokytoja Neringa Urbonavičienė. Prie kavos puodelio vyko diskusijos apie dėstomo dalyko aktualijas, problemas ir naujos įrangos atsinaujinimo galimybes. Mokytojai dalinosi savo darbo patirtimi, projektine veikla, metodinės veiklos gerąja patirtimi.
Susitikimo pabaigoje mūsų rajono mokytojus išlydėjo, sėkmės, kūrybiškumo, naujų idėjų palinkėjo šios mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė. Prienų švietimo centro ir Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos direktorės pasirašė tolesnio bendradarbiavimo sutartį.

Metodininkė Daiva Buzienė