Šešių jaunųjų patriotų komandų „Protų mūšis“ – Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

Home > Renginiai > Šešių jaunųjų patriotų komandų „Protų mūšis“ – Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

Šešių jaunųjų patriotų komandų „Protų mūšis“ – Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

IMG_4915-720x250Kovo 9 dieną į Prienų „Žiburio“ gimnaziją sugužėjo gausus būrys Prienų rajono šeštų–aštuntų klasių mokinių, kurie savo istorines žinias pasitikrino „Protų mūšyje“, skirtame Kovo 11-ajai ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Į protmūšį susirinko šešios komandos iš Išlaužo, Šilavoto, „Revuonos“ pagrindinių mokyklų, taip pat Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos bei „Ąžuolo“ progimnazijos. Rajoninio pagrindinių mokyklų konkurso, skirto Kovo 11-ajai paminėti, iniciatorės yra Prienų „Žiburio“ gimnazijos istorijos mokytojos – jos paruošė klausimus ir vertino komandų darbą. Kartu su „Žiburio“ gimnazijos mokytojomis Vilija Juodsnukiene, Vida Degutytė ir Irena Teišerskiene komandas vertino ir Švietimo centro metodininkė Daiva Buzienė.
Protmūšio vedėjas gimnazistas Domantas Milaševičius pasveikino visus susirinkusius ir palinkėjo sėkmės kaunantis dėl Lietuvos istorijos žinovų vardo. Pirmasis išbandymas komandoms – prisistatymas. Šį darbą mokiniai atliko be vargo ir nieko nelaukę jaunieji patriotai apsiginklavo rašikliais ir vieną po kito dorojo protmūšio klausimus.
Konkursas vyko keturiais etapais: I etape komandos turėjo atsakyti į klausimus „Asmenybių įtaka Lietuvos valstybingumui XIII a.–XV a.“, II etapo tema buvo „Asmenybių įtaka Lietuvos valstybės atkūrimui XIX a. pab.–XX a. II dešimt.“, III etape klausimai buvo pateikiami pagal temą „Asmenybės ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas 1987–1990 m.“, o IV konkurso etapas buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms (jos Lietuvoje vyksta nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d.) – „Žymiausi lietuvių kalbos tyrinėtojai“.
Renginys vyksta jau trečius metus, o nepraleidusi nei vieno protmūšio komisijos narė istorijos mokytoja Vida Degutytė komentavo, kad šiemet komandų dalyvavo šiek tiek mažiau nei pernai ir užpernai. Mokytoja palinkėjo niekada neapleisti istorijos ir priminė, jog žmogus, nežinantis istorijos, visada lieka vaiku. Pirmą kartą protmūšyje teisėjaujanti Prienų rajono švietimo centro metodininkė Daiva Buzienė pasidžiaugė jaunaisiais patriotais ir sakė, kad visiškai pasitikinti, jog Lietuvą kurs tokia jaunoji karta, bei palinkėjo vaikams mylėti Lietuvą ir ją puoselėti. Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos istorijos mokytoja Rasa Juocevičienė mano, jog mokinių patriotiškumas tikrai nemažėja: progimnazijos penktos klasės mokiniai atsistojo ir sugiedojo „Tautišką giesmę“ vos mokytojai parodžius jos žodžius. Šilavoto pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Daiva Jakučionienė taip pat mano, kad patriotiškų vaikų daugėja ir jie tikrai sugebės pasirūpinti Lietuvos ateitimi.
O ką mano patys vaikai? Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokiniai save laiko patriotais ir džiaugiasi, kad juos tėvai augina dorais piliečiais: Kovo 11-osios proga jie Lietuvai palinkėjo daug sumanių aštuntokų ir tikėjimo, jog visur gerai, bet namie – geriausia. O „Ąžuolo“ progimnazijos vaikai Lietuvai linkėjo saugot kalbą ir Trispalvę bei niekada nepasiduoti.
Supratau, kad visų šešių komandų nariai yra verti patriotų vardo, bet komisijai susumavus rezultatus buvo nuspręsta, kad geriausi istorijos žinovai yra Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos „Giliukai“, antrąją vietą užėmė „Revuonos“ pagrindinės mokyklos komanda „Revuona“, o trečioji vieta atiteko Išlaužo pagrindinės mokyklos „Jaunųjų patriotų“ komandai.


Eglė Zujūtė
Miglės Kazlauskaitės nuotraukos

IMG_4872 IMG_4877 IMG_4886 IMG_4892 IMG_4903 IMG_4923 IMG_4931 IMG_4950

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.