Istorijos mokytojų metodinio būrelio nariai ir 2013–2014 m. m. aktyviai dalinsis gerąja patirtimi

Spalio 13 d. Prienų švietimo centre įvyko istorijos mokytojų metodinio būrelio pasitarimas. Dalyvavo istorijos mokytojai: Edita Losevaitė (pasitarimo pirmininkė), Vilija Juodsnukienė (pasitarimo sekretorė), Vida Degutytė, Irena Teišerskienė, Irena Vincekienė, Rasa Juocevičienė, Ramunė Batutienė, Nomeda Martusevičienė, Daiva Staniulytė, Prienų švietimo centro metodininkė Oksana Radzvilavičienė.

Istorijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Edita Losevaitė pristatė būrelio 2012–2013 m. m. veiklos ataskaitą. Ji pažymėjo, kad istorijos mokytojų metodinio būrelio nariai aktyviai dalijosi gerąja patirtimi, aptarė svarbiausias metodikos naujoves, organizavo olimpiadą 9–12 klasių mokiniams, Buvo organizuota istorijos mokytojų metodinė diena Veiverių T.Žilinsko gimnazijoje, išvyka į kvalifikacijos tobulinimo seminarą Alytuje, susitikimas-diskusija  su dailininku, rašytoju, fotomenininku iš Izraelio Gregory Fridbergu „Artimųjų Rytų istorija ir dabarties aktualijos“. Būrelio nariai dalyvavo rajono mokytojų metodinių darbų parodoje, rengė mokinius konkursams. Bendru sutarimu būrelio ataskaitai pritarta.

Planuojant veiklą 2013–2014 mokslo metams, be tradicinių renginių, „Žiburio“ gimnazijos mokytojos siūlė  organizuoti istorijos viktoriną-konkursą „Protų mūšis“ 8 klasių mokiniams. Susitarta viktorinos klausimus rengti iš Lietuvos istorijos laikotarpio nuo valstybės susidarymo iki Liublino unijos. Mokytojos Vilija Juodsnukienė ir Nomeda Martusevičienė siūlė dalintis gerąja patirtimi ir prižadėjo parengti programą bei pravesti seminarą „Konstruktyvaus ugdymo ir ugdymosi aplinkos kūrimas istorijos pamokose“. Pavasarį pasiūlyta surengti ekskursiją po Prienų rajono istoriniu požiūriu įdomiausias vietas. Nutarta dalyvauti tradiciniuose renginiuose: mokytojų metodinių darbų parodoje Švietimo centre, mokinių projektinių darbų konferencijoje Skriaudžių pagrindinėje mokykloje ir kt.