Mokinių rusų kalbos konferencija „Rusų kultūros „Sidabro amžius“

Lapkričio 28 dieną  Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko mokinių rusų kalbos konferencija „Rusų kultūros „Sidabro amžius“ („Серебряный век“ русской культуры). Konferencija buvo skirta žymiausiems XIX a. pab. – XX a. pr. rašytojams, poetams, dailininkams, kompozitoriams.               Sidabro amžiumi vadinamas ryškus ir palyginti neilgai trukęs (XIX a. pab.–XX a. pr.) rusų kultūros istorijos tarpsnis. Tai naujo mąstymo, kitoniškų dailės orientyrų paieškų metas, naujų krypčių ir srovių, daugybės grupuočių ir parodų sambūrių atsiradimo laikas. Vos kelis dešimtmečius trukęs, bet, meno požiūriu, labai įdomus laiko tarpsnis įėjo į kultūros istoriją skambiu sidabro amžiaus pavadinimu ir laikomas rusų dvasinės kultūros renesansu.

Konferencijoje pranešimus skaitė Prienų „Žiburio“ gimnazijos, Kauno jėzuitų gimnazijos, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos mokiniai. Konferencijoje buvo skaitomi pranešimai apie žymiausių šio laikotarpio menininkų gyvenimą, buvo analizuojama jų kūryba, deklamuojami eilėraščiai.

Konferenciją organizavo Prienų „Žiburio“ gimnazija ir Prienų švietimo pagalbos tarnyba. Konferencijos dalyvius sveikino Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Malinauskienė Prienų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Danguolė Damijonaitytė bei konferencijos iniciatorė – Prienų „Žiburio“ gimnazijos rusų kalbos mokytoja Nadiežda Sogačiova.