Projekto metodas pamokoje

Prienų r. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje vyko devintoji respublikinė mokinių projektinių darbų konferencija „Projekto metodas pamokoje“. Dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš: Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos; Kaišiadorių r. Rumšiškų Antano Baranausko gimnazijos; Prienų r. Revuonos pagrindinės mokyklos; Prienų r. Veiverių T. Žilinsko gimnazijos ir gausiausias būrys, žinoma, – Skriaudžių pagrindinės mokyklos.

Konferencijai buvo pateiktas 21 projektas, jie suskirstyti į dvi kategorijas: 1–6 klasių projektai ir 7–10 klasių projektai.

1–6 klasių projektų grupėje, geriausiais projektais pripažinti: Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 1 klasės mokinių Miglės Švedaitės ir Beno Mataičio projektas „Mes galime jiems padėti“, mokytoja Neringa Sincevičienė.

Kaišiadorių r. Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos 3 klasės mokinių Eglės Grinkevičiūtės ir Emos Stančiauskaitės projektas „Viskas juda, viskas keičiasi“ , mokytoja Dalia Grigaliūnienė.

Specialios nominacijos skirtos Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinių Justo Rutkausko ir Lauryno Martusevičiaus projektui „Kas mena mūsų krašto praeitį“ (už pilietinių vertybių puoselėjimą), mokytoja Rima Šiškauskienė ir Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 2 klasės mokinių Samantos Daugėlaitės ir Deimanto Kraujalio projektui „Vandens paslaptys“ (už mokslinių eksperimentų įvairovę), mokytoja Alma Kiškienė.

7–10 klasių projektų grupėje geriausiais pripažinti trys projektai:

1. Prienų r. Skriaudžių pagrindinė mokyklos 7 klasės mokinių Gintarės Kazakevičiūtės ir Elenos Martusevičiūtės projektas „Kas gaunasi sujungus Lietuvos himną ir „microbit“?, mokytojas Algirdas Naudžius;
  2. Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos 8 klasės mokinių Feonos Šneider ir Anastasijos Zaronskis projektas „Kietojo kūno slėgio tyrimas“, mokytoja Natalia Smirnova.
  3. Prienų r. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos 1g klasės mokinės Ievos Kurtinaitytės projektas „Cheminių medžiagų poveikis dantims“, mokytoja Dalytė Kvietkauskienė.

Dar kartą įsitikinome, kad mokytis galima įdomiai ir nenuobodžiai, o tam labiausiai tinka projekto metodas, padedantis išmokti praktiškai naudotis žiniomis.

Skriaudžių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aidutė Jurešienė