Sūduvos krašto mokinių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“ užimta III vieta

Kiekvienais metais kovo – gegužės mėnesiais Lietuvoje vyksta  mokinių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“. Pagrindinis konkurso tikslas gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas, skatinant visuomenės, ypač jaunosios kartos, domėjimąsi tradiciniais dailiaisiais amatais. Jaunieji kūrėjai yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius ir varžytis dėl geriausiųjų vardo bei simbolinių prizų – sidabro vainikėlių. Jau kelinti metai iš eilės šiame konkurse dalyvauja ir Prienų krašto mokiniai.

Šiais metais į regioninį Sūduvos krašto mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ turą buvo išrinkti šie darbai:  Prienų „Žiburio“ gimnazijos III klasės mokinės Gerdos Marcinkevičiūtės darbas „Yra šalis, kur upės teka“ atliktas simegrafijos technika (mokytoja Audronė Ramančuckienė), Stakliškių gimnazijos mokinių Rūtos Vasiliauskaitės, Eglės Parajackaitės, Rūtos Augūnaitės  trys darbai „Tautinis kostiumas“ (mokytoja Lina Andriukevičienė),  Jiezno gimnazijos mokinių darbai atlikti koliažo technika „Papuošalai“ (mokytojos Audronė Jusienė, Neringa Bisikirskienė).

Mokinių kūrybos paroda vyko Marijampolės kultūros centre kovo 21 – balandžio 21 dienomis. Regiono mokinių sukurtus kūrinius, atsižvelgiant į jų meninę vertę, atlikimo meistriškumą, kūrinio sąsajas su lietuvių liaudies dailės, etninės kultūros tradicijomis, vertino kompetentinga komisija.

Visi parodoje dalyvavę mokiniai ir jų mokytojos apdovanoti Marijampolės kultūros centro padėkos raštais „Už Sūduvos krašto tautodailės ir amatų tradicijų puoselėjimą“.

Prienų „Žiburio“ gimnazijos  mokinei Gerdai Marcinkevičiūtei įteiktas Lietuvos nacionalinio kultūros centro III vietos diplomas.   Nuoširdžiai sveikiname mokinę ir konkursui parengusią mokytoją!