Search for:

Mokinių fizinis pajėgumas: dabartinė situacija, moksliniai tyrimai ir nustatymo metodika

Anotacija

Fizinis pajėgumas yra turimos arba siekiamos žmogaus fizinės savybės, susijusios su jo fizinio aktyvumo galimybėmis. Mokslininkai įrodė, kad darnaus vaiko augimo ir vystymosi procese fizinis pajėgumas atlieka svarbų vaidmenį, užtikrinant sveikatai palankią kūno kompoziciją ir proporcingą kaulų, raumenų ir riebalų dalies santykį. Pastebėta, jog pastaruoju metu vaikų fizinis pajėgumas palaipsniui mažėja. Ši tendencija kelia nerimą, todėl, kad aukšti fizinės būklės duomenys yra susiję su geresne trumpalaike ar net ilgalaike fizine ir protine sveikatos būkle (Ortega ir kt.).       

Seminaro dalyviai susipažins su fizinio pajėgumo įtaka sveikatai, bus aptarti svarbiausi fizinio pajėgumo komponentai. Bus pristatyti naujausi Lietuvos 11–18 metų amžiaus mokinių fizinio pajėgumo tyrimo rezultatai (Eurofit testai), jų kaita per paskutinius du dešimtmečius. Taip pat seminaro metu bus pristatytos naujausios fizinio pajėgumo referencinės skalės.

Seminaras skirtas kūno kultūros mokytojams, pagilinti žinias apie fizinio pajėgumo įtaką sveikatai bei situaciją Lietuvos mokyklose bei tobulinti gebėjimus tirti ir vertinti ugdytinių fizinį pajėgumą.

Lektorius

Prof. dr. Arūnas Emeljanovas – Lietuvos sporto universiteto, Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros profesorius.