Anotacija

Kiekvienas žmogus tiek asmeniniame gyvenime, tiek profesinėje veikloje patiria įvairių etapų, tame tarpe ir susijusių su sunkiais išgyvenimais. Kai kada situacija yra tokio sunkumo, kad galime ją vertinti kaip krizę. Ją apibrėžiame kaip sveiko žmogaus reakciją į ypatingai sunkią situaciją, kai reikia mokytis naujų įveikos būdų, nes senųjų nebepakanka.

Tokios situacijos galimos tiek asmens lygmenyje, tiek bendruomenėje, kai jaučiame įtampa kolektyve, kai dalis žmonių nebesupranta, kaip jiems savo profesinėje aplinkoje funkcionuoti, kai vidiniai konfliktai ar sandūra su kolegomis pažeidžia savigarbą, galias ir žmogus yra paralyžiuotas.

Apie krizę išgyvenančio žmogaus ir bendruomenės psichologiją, apie galimybes kitaip matyti situaciją ir atskleisti savo ir aplinkos galias bei stiprybių šaltinių paieškas – šiame seminare su profesionaliu psichologu. Praktiškai, įtraukiant bendruomenės narius į veiklą, kuri saugioje aplinkoje gali padėti pajudėti iš nežinomybės, sąstingio taško.

Programos tikslas – formuoti konstruktyvius krizės įveikimo įgūdžius bei asmenines įveikos galias.

Turinys

Dalyvių tikslų ir lūkesčių aptarimas. Žaidimas grupėje, 0,25 akad. val.

Krizės samprata, ypatumai, vystymosi eiga, išeitys. Įtraukianti paskaita, 1,5 akad. val.

Krizių įveikimo patirtis asmeniniame gyvenime ir bendruomenės aplinkoje. Praktinė savarankiška užduotis (meno terapijos pagrindu); darbas grupėse; diskusija ir apibendrinimas, 2 akad. val.

Konstruktyvūs ir destruktyvūs krizių įveikimo būdai. Vaidmeniniai žaidimai; įtraukianti paskaita; diskusija. 1,5 akad. val.

Seminaro apibendrinimas, dalyvių įgytos patirties analizė, refleksija, 0,75 akad. val.