Anotacija

Sveikas, gražus, taisyklingos laikysenos vaikas – tai visų tėvų svajonė bei dirbančiųjų su vaikais tikslas. Laikysena – individuali įprastinė kūno padėtis judant ir nejudant, tai ne tik harmoningas žmogaus išsivystymas, bet ir gera sveikata, grožis. Gera laikysena – pusiausvyra tarp griaučių ir raumenų sistemos. Aplinka, kurioje vaikas gyvena, labai veikia jo organizmą, tačiau ji nevisada palanki vaiko vystymuisi. Šiais laikais judėjimo stoka ypač pasižymi, žmogui vis daugiau laiko praleidžiant prie televizoriaus ar kompiuterio. Dėl per mažo judėjimo suglemba raumenys, nusilpsta kraujotakos ir kvėpavimo sistemos. Be abejo, tai sumažina vaiko atsparumą neigiamiems pokyčiams. Tuomet mokytojams tenka išmokyti mokinius taisyklingo judėjimo, nes tai – svarbiausias vystymosi veiksnys, ypač reikšmingas vaiko judesių ir motorikos formavimuisi. Vaikas įvairiais amžiaus tarpsniais auga nevienodai, jo augimas vyksta netolygiai kylančia kreive, neatitinkančia svorio didėjimo kreivės, todėl būtina išmanyti augimo ir vystymosi dėsnius. Būtina atkreipti dėmesį į 2 kritinius posturogenezinius eapus, nes tada dažniausiai formuojasi atramos ir judamojo aparato sistemos defektai. Kūno kultūra ir judėjimas padeda gerinti organizmo funkcijas, jais „šlifuojama“ figūra, tobulinamas judesių grakštumas, plastiškumas, išraiškingumas, ugdoma taisyklinga laikysena.

Programa skirta ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogams.

Seminaro dalyviai žinos ir supras taisyklingo judėjimo naudą pagrįstą moksline literatūra, vaikų sveikatinimo galimybes, atsižvelgiant į individualias savybes, gebės parengti įdomią ir patrauklią mokymosi medžiagą bei organizuoti fizinę veiklą. Programos trukmė 6 akad. valandos.

Turinys

Sveikas ir funkcionalus kūnas šiuolaikiniame pasaulyje. Medžiaga pagrįsta moksliniais straipsniais, tyrimais. Teorinis užsiėmimas 1 val.

Vaikų atramos ir judamojo aparato sistemos pokyčiai, bei individualių  poreikių atskleidimas. Naudoti informacines technologijas (filmų peržiūra). Teorinis užsiėmimas 1,5 val.

Taisyklinga laikysena. Pateiktų teorinių ir praktinių pavyzdžių pagalba, darbo grupėse išmokti atskirti ir koreguoti taisyklingą laikyseną. Praktinis užsiėmimas 2 val.

Judrieji žaidimai. Analizuoti kūno judėjimą įvairių veiklų metu. Praktinis užsiėmimas 1,5 val.