Mokyklų bibliotekininkų išvyka pas kaimynus

068-1

Sausio 8 d. Prienų rajono savivaldybės mokyklų bibliotekininkės svečiavosi Birštono viešojoje bibliotekoje. Vaikų skyriaus vedėja Nijolė Raiskienė supažindino su bibliotekos erdvėmis, jų paskirtimi, darbuotojais ir jiems priskirtomis funkcijomis. Bibliotekininkės dalinosi savo darbo patirtimi, išklausėme pranešimą „Biblioterapija ir biblioteka. Pažink, suprask ir atrask save knygoje“. Lietuvoje biblioterapija vis dar nauja sritis. Ji reiškia gydymą knygomis: ieškant išėjimo iš ten, kur sunku, keblu, neaišku. Susipažinome su literatūra, kuria remiantis galima daugiau sužinoti apie biblioterapijos reikšmę žmogaus gyvenime. Stebėjome mokinių sukurtus filmukus apie tarpusavio bendravimo problemas, kaip informacinės technologijos keičia jų gyvenimus. Prie apskrito stalo vyko diskusija, kaip knygos žadina vaizduotę ir moko mus atrasti savo vidaus pasaulį, kokiais metodais bibliotekininkės gali sudominti mokinius daugiau skaityti, pamilti knygą.
Esame dėkingi Birštono viešosios bibliotekos kolektyvui už šiltą, mielą ir prasmingą susitikimą.

Metodininkė Daiva Buzienė