Prienų trečiojo amžiaus universiteto studentai lankėsi Molėtų krašte

Spalio 17 d. Prienų trečiojo amžiaus universiteto studentai lankėsi Molėtų krašte. Pabuvojo Videniškių vienuolyno muziejuje, kuris įsikūręs unikaliame pastate, mūrinėje, dviaukštėje Regulinių atgailos kanauninkų vienuolyno vyresniųjų (infulatų) rezidencijoje, pastatytoje 1754 metais. Videniškių šv. Lauryno bažnyčioje visus stebino medinė renesansinių formų sakykla ir autentiški vargonai. Kelionės dalyviai išgirdo pasakojimą apie palaimintąjį Mykolą Giedraitį, sužinojo, kad toje bažnyčioje buvo laidojami Giedraičių šeimos nariai. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje pamatė buities įrankių ir rakandų, kurie perteikia žinias apie kosmosą, teleskopų, meteoritų, dirbtinių palydovų padarytų kosmoso nuotraukų, senųjų kalendorių bei dailės kūrinių. Ekspozicijos kulminacija buvo apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria Aukštaitijos kraštovaizdžio panorama. Nuvykę į Mindūnus, Žvejybos muziejuje ekskursijos vadovas papasakojo apie žvejybos tradicijas, žvejybos įrankius. Buvo įdomu sužinoti, kad tai vienintelis tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, nes etnografinio ežerų žvejybos rinkinio nekaupia joks kitas muziejus. Šalia Žvejybos muziejaus yra įsikūręs Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus, kuris stebino medžioklės trofėjų kolekcijos gausa ir įvairove. Po visų muziejų lankymų, senjorai dalyvavo edukacinėje programoje „Žvejo sriuba“, ragavo ant laužo virtos Irenos Rimydienės žuvienės. Namo grįžo praturtėję savo vidumi, istorijos žiniomis, gera emocija.