Akcija „Draugauk su knyga – 2015“ Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje

DSC_0256slide

Akcija „draugauk su knyga“

Š. m. balandžio 23 – 29 dienomis Prienų r. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje vyko akcija „Draugauk su knyga“. Joje dalyvavo tiek patys jauniausi – pradinukai, tiek vyresni – I ir II g klasių mokiniai. Aktyviausiai ir daugiausiai knygų perskaitę kiekvienos klasės mokiniai gavo padėkas, tai: Vilius Vasiliauskas (4 kl.), Laura Dzedravičiūtė (5 a kl), Vaineta Dzedravičiūtė (7 kl.)
Bibliotekininkės Indrė Preisaitė ir Janina Celiešienė aktyviai vedė pamokėles pradinukams. Jų metu mokiniams pasakojo apie knygų atsiradimą, rankų darbo knygas, atsiradimo istoriją, įvairiausias gamybos formas, medžiagas, apžvelgė knygelių turinius. Susipažinę su knygos kūrimo procesais mokiniais, padedami bibliotekos darbuotojų, kūrė savo klasės knygą: į vieną krūvelę sudėjo įvairiausius piešinius, įrišo jas ir apipavidalino. Pasakų knygelės džiugino ne tik savo turinio įvairumu, bet ir smagiomis, spalvotomis iliustracijomis.
Vyresni gimnazijos mokiniais žiūrėjo filmą „Knygų vagilė“ (angl. TheBookThief, 2013). Po peržiūros aptarė, diskutavo, kokios vertybės svarbios ir šiandien, kodėl knyga ne tik popieriaus skiautė, o pagalba net sunkiausiomis akimirkomis. II gimnazijos klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Egle Keturakiene ir Alvyra Sventickiene rašė filmo recenzijas. Daugelį mokinių filmas sukrėtė, privertė permąstyti savo vertybių skalę, pamatyti istoriją kitu kampu. Visi filmą matę mokiniai vienareikšmiškai teigė, jog filmą privalo pamatyti visi. Geriausią filmo „Knygų vagilė“ recenziją parašė Paulina Simonavičiūtė.
Tokios akcijos skatina mokinius aktyviai lankytis gimnazijos bibliotekoje, skaityti knygas, jose rasti daugybę atsakymų ir taip tobulėti. Š. m. gegužės 21 dieną 10 val. Prienų krašto muziejuje įvyks akcijos baigiamasis renginys, kuriame dalyvausime kartu su savo aktyviausiais skaitytojais.

Bibliotekininkės Indrė Preisaitė ir Janina Celiešienė

DSC_0253 DSC_0254 DSC_0255 DSC_0256