Auklėjimas pasakomis – šimtmečius gyvuojanti tradicija

2019 m. lapkričio 14 dieną vyko ikimokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio pasitarimas, kuriame Prienų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vyr. auklėtojos Lijana Žukauskaitė ir Dalė Staniulionienė dalijosi gerąja praktine patirtimi. Pasitarimas prasidėjo neįprastai, o vaikų vaidinama pasaka apie gaidelį ir katinėlį. Po vaikų pasirodymo auklėtoja Lijana, kalbėjo, kad norint jog vaikai pajustų pasakos personažų išgyvenimus, verta mėgstamą pasaką suvaidinti. Žaisdami pasaką, vaikai atskleidžia savo jausmus, patyrimą, individualumą, tampa savarankiškesni, labiau pasitikintys savimi. Klausydamas, pasakodamas, inscenizuodamas pasakas, vaikas gali išbandyti įvairius vaidmenis. Pasakų herojus galima vaizduoti įvairiose situacijose, suvaidinti jų veidų išraiškas, pozas, žodžiu, mimika komentuoti tai, kas vyksta kūrinyje. Vaikas išreiškia įvairiausius jausmus, suvaidindamas pasakų situacijas ir pažvelgdamas į kito herojaus reakciją. Auklėtoja Dalė pratęsdama kolegės mintis, paminėjo pasakų naudą vaikų ugdyme. Pasakos moko gėrio bei padeda atsirinkti, kodėl jis geriau nei blogis, vysto kalbą, bendravimą, gilina žodyną, plečia fantaziją bei vaizduotę, moko nugalėti sunkumus, vysto meilę skaitymui ir knygoms.