Respublikinė konferencija „Projekto metodas pamokoje“

2024 m. balandžio 19 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinė mokykla 14 kartą organizavo respublikinę konferenciją „Projekto metodas pamokoje”.

Projekto metodas žavi tuo, kad mokiniai mokosi kitaip: kurdami, tyrinėdami aplinką, įvairias medžiagas ir daiktus, keldami hipotezes ir stebėdami, kaip pavyko įgyvendinti išsikeltus tikslus. Atnaujintų programų įgyvendinimo kontekste projekto metodas įgauna dar didesnę prasmę, nes projektinė veikla- tai mokymasis per praktinę veiklą ir patirtį.

Nuotolinėje konferencijoje buvo pristatyti 28 pranešimai. Pranešimus skaitė mokiniai iš: Alytaus Panemunės progimnazijos, Prienų „Ąžuolo” progimnazijos, Prienų r. Balbieriškio pagrindinės mokyklos, Prienų r. Jiezno gimnazijos, Prienų r. Išlaužo pagrindinės mokyklos, Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos, Prienų „Revuonos” pagrindinės mokyklos ir Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos. Šiais mokslo metais pristatyti pranešimai pasižymėjo stipria tiriamąja ir praktine veiklos dalimi, stebino mokinių atlikti kūrybiniai darbai.

Dėkojame konferencijos dalyviams už nuosekliai ir kūrybiškai atliktus darbus, ir pasidalinimą projektinės veiklos idėjomis.

Parengė konferencijos organizatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aidutė Jurešienė

Lietuvos mokinių dailės olimpiada

Balandžio 12 d. Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje įvyko jubiliejinė, 30-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 68 mokiniai iš 56 savivaldybių. Mūsų savivaldybei atstovavo Pakuonio pagrindinės mokyklos mokinė Gabija Gudauskaitė kartu su dailės mokytoja Dovile Smaile.

Šių metų olimpiados tema – „Laisvas kaip paukštis“. Olimpiados dalyviai savo darbuose vaizdavo laisvę ir atsakomybę (asmeninę ir kolektyvinę), ekologiją, gamtosaugą, ateitį.