Seminaras „Emocijų valdymo įgūdžiai mokytojo darbe“

Prienų rajono savivaldybės logopedai ir specialieji pedagogai dalyvavo seminare „Emocijų valdymo įgūdžiai mokytojo darbe“.

Tyrimai atskleidžia, kad mokytojo profesija yra viena iš tų, kurios darbuotojai patiria daugiausiai streso. Todėl pedagogui savo psichinės ir psichologinės sveikatos labui svarbu išmokti pažinti ir valdyti savo emocijas, suprasti savo jausmus. Šie įgūdžiai reikalingi ne tik asmeninei savijautai gerinti, bet ir tobulinti mokytojo gebėjimus valdyti ugdymo procesą bei teikti pagalbą emocijas išgyvenančiam mokiniui. Gebėdami suprasti bei valdyti savo ir kitų emocijas, pedagogai patiria mažiau streso darbe, efektyviau bendrauja tiek su savo kolegomis, tiek su mokiniais, užtikrina gerą klimatą kolektyve ir klasėje.

Kodėl svarbu atpažinti ir pripažinti emocijas, kaip pačiam išgyventi ir padėti mokiniams išgyventi permainas, kaip valdyti emocijas, kaip Išmokti praktiškai taikyti kognityvinius ir kitus emocijų valdymo būdus pedagogai gilinosi, padedami lektorės, psichologės Jolantos Veterienės.